30. čvn 2020

Hurá, prázdniny!

Konec školního roku nebyl vzhledem k situaci s koronavirem úplně typický. Třídní učitelé se sešli se svými žáky v parku a tam jim předali vysvědčení. Všichni se po několika měsících karantény rádi viděli. Všem žákům, učitelům i rodičům přejeme pěkné prázdniny a už se těšíme v září zase na viděnou!

22. čvn 2020

Maturita s úsměvem

15. čvn 2020

Festival karanténních filmů

27. dub 2020

Bývalí studenti na nás nezapomínají

23. dub 2020

Nápady nic nezastaví

27. úno 2020

Ze šatny je malířské plátno

25. úno 2020

Jak na komiks

Zájemci o komiksovou tvorbu se mohli zúčastnit přednášky a konzultací s komiksovou tvůrkyní a animátorkou Kateřinou Čupovou.

18. úno 2020

Škola žije i v noci

V pátek 14. 2. v 8:00 odstartovala ve škole soutěž v programování Hackathon, které se účastnili naši žáci. Cílem Hackathonu bylo vytvořit a naprogramovat aplikaci nebo hru na téma vzdělávání, a to v časovém limitu 24 hodin. Soutěžilo devět tříčlenných týmů a jeden jednočlenný. Po dlouhých a vyčerpávajících 24 hodinách programování zvítězili žáci druhého ročníku Adam Prokop, Adam Novák a Ondřej Polách. Stříbro si odnesl Thomas Orlita a třetí příčku obsadili třeťáci Dominik Machalík, Leon Holub a Petr Nosek. Vítězům gratulujeme!

18. úno 2020

Akreditované kurzy pro učitele

Naše škola je akred­i­tová­na k provádění vzdělá­vacích pro­gramů. V tuto chvíli nabízí kurz Vývoj WWW stránek pomocí HTML, CSS a Wordpress. Více informací najdete ve složce KURZY.

14. úno 2020

Vesmírné lebky pomáhají

Část zisku z prodeje vlastního komiksu věnuje náš student Charitě Zlín.

3. pro 2019

Křach!

Už měsíc předtím, než proběhly dny otevřených dveří, vyráběli studenti naší školy vánoční dárky v britském stylu – krabičky ve tvaru velkého bonbonu s překvapením a třaskavým proužkem uvnitř. Tzv. „crackers“ se pak návštěvníkům školy nabízely za příspěvek na hnutí Mary’s Meals, které si dalo za cíl nasytit hladovějící děti v nejchudších zemích světa a současně jim poskytnout vzdělání. Do projektu se zapojuje čím dál víc lidí po celém světě – ať už tím, že organizují rozmanité fundraisingové akce, nebo pravidelným finančním příspěvkem. Výtěžek naší školní akce zatím činí 12.455 Kč. Tato částka nasytí téměř 30 dětí po celý školní rok! Jakmile se všechny „crackers“ doprodají, peníze budou zaslány na účet české pobočky Mary’s Meals v Brně. Velký dík patří všem studentům, jejich rodičům i učitelům, kteří poskytli materiál či přispěli výrobou, prodejem nebo zakoupením „crackerů“. Společně jsme tak udělali další krůček v boji s hladomorem!